Przygody Kota

Bajka , w której młode i starsze pokolenia przestają się wzajemnie krytykować tylko zaczynają współpracę. Młodość czerpie z doświadczenia tych co osiągnęli jesień życia, a pokolenia starsze akceptując postęp, nie boją się nowinek technicznych i jeszcze nie przetartych ścieżek. 

Tuż przed nadejściem zimy spokojne, wiejskie gospodarstwo zostaje zaatakowane przez myszy. Zwierzęta z zagrody boją się, że szkodniki zjedzą wszystkie zapasy, a Gospodarz winą za rozprzestrzeniającą się plagę myszy obwinia swojego kota Bonifacego. Bonifacy ma już swoje lata, więc nie potrafi już łapać myszy. Stary kot musi opuścić swój zapiecek, bowiem Gospodarz na jego miejsce przywozi nowego, młodego kota z miasta – Filemona. Zwierzęta z podwórka nazywają go „Filutkiem”, bowiem jest on typowym kotem kanapowym, który nawet nie wie jak wyglądają myszy, więc z pewnością tak jak Bonifacy straci swoją posadę. 

W końcu stary kot spotyka się z młodym. Skoro Bonifacy już nie potrafi łapać myszy a Filemon jeszcze nie potrafi, koty wyruszają do lasu w poszukiwaniu sowy. Ten mądry ptak na pewno zna sposób na pozbycie się gryzoni z gospodarstwa. 

W lesie, żeby przeżyć koty muszą zacząć współpracować  i pomimo dzielącej ich różnicy pokoleń w końcu słuchać się wzajemnie. Po wielu przygodach odnajdują wreszcie sowę. Dostawszy od niej specjalną fujarkę, której dźwięki mają wygonić myszy wracają na gospodarstwo. Podczas pojedynku z myszami okazuje się , że Bonifacy zgubił instrument, który dostał od Sowy. I co teraz? 

O tym przekonacie się już Państwo na przedstawieniu, na które serdecznie zapraszamy.

Barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki, autorska przepiękna muzyka to tylko niektóre atrakcje tej wspaniałej „kociej” przygody.