W Pustyni i W Sieci
W przedstawieniu „W pustyni i w sieci” aktorzy podejmują problem najbardziej powszechny dzisiaj wśród dorastającej młodzieży. Jest nim nadmierne przebywanie w świecie wirtualnym i odrealnionym, często pełnym przemocy i krwi. W spektaklu poszczególni widzowie są zapraszani na scenę do udziału w przedstawieniu.
Rafał przygotowuje się do szkolnego turnieju gry w popularną grę strategiczną. Zaniedbuje obowiązki domowe, nie pozwala siostrze korzystać młodszej siostrze z komputera. W domu psuje się ogrzewanie. Ula nie mogąc się doprosić brata, aby poszedł sprawdzić piec w domowej kotłowni, sama bierze się za naprawę. W wyniku wybuchu pary wodnej dziewczynka traci wzrok. Lekarze nie potrafią ocenić kiedy go odzyska. Ula nie chce robić sobie zaległości w szkole, więc mama nakazuje Rafałowi, aby czytał siostrze książki. Rafał robi to niechętnie. Chce grać, bowiem pragnie dorównać swojemu mistrzowi- komputerowemu geniuszowi Matiemu. W noc przed turniejem zasypia przed komputerem. Nagle budzi go tajemniczy głos, Głos Komputera. Maszyna czując się ostatnio przez niego zaniedbywana proponuje Rafałowi udział w pewnej grze, na końcu której czeka na niego nagroda-wzrok dla jego siostry. Wciągnięty do komputera zmaga się z różnymi postaciami na kolejnych poziomach. Wiedza literacka z przeczytanych Uli książek okazuje się bardzo przydatna.
„WYOBRAŹNIA JEST WAŻNIEJSZA OD WIEDZY”- ta oto sentencja znanego nam wszystkim Einsteina była motywem przewodnim podczas realizacji naszego spektaklu. Twórcy teatralni podjęli wyzwanie aby właśnie ten spektakl rozwijał w młodym widzu to, co najcenniejsze w życiu dorosłym – kreatywność. Kreatywność szeroko rozumianą w kontekście radzenia sobie w codziennym życiu naszego widza i uświadomienie, że w każdej sytuacji konfliktowej można znaleźć konstruktywne rozwiązanie.