Wilk i Zając Nowa Przygoda

Tego jeszcze nie było! Wilk z Zającem i przyjaciółmi w teatrze, w pełnometrażowej bajce, z której tryska humor, szalona zabawa ale także zaskakujące zwroty akcji. W tej historii tylko z pozoru nie ma wątpliwości kto będzie gonił, a kto uciekał, bowiem dochodzi tutaj do konfrontacji siły, która jest atutem Wilka, z rozumem, będącym mocną stroną Zająca.

Spektakl uświadamia młodemu widzowi, że o prawdziwej sile nie tylko decydują duży wzrost i wielkie muskuły. Twórcy spektaklu zwracają uwagę na to, że bystrość umysłu, wiedza i kultura osobista dają w życiu znacznie więcej korzyści, niż tylko przysłowiowe rozpychanie się łokciami. Sam Wilk przyznaje, że to jego „wilcza natura” kazała mu przyjmować w życiu pozy twardziela i obcesowego grubianina, co zawsze było źródłem tylko kłopotów. Więc gdy razem z Zającem wpadają w prawdziwe tarapaty, muszą odrzucić w zapomnienie wszelkie waśnie i urazy, bo aby się uratować, powinni współpracować, a może i nawet się zaprzyjaźnić. Chcąc przekazać młodemu widzowi jedynie pozytywne emocje, zły Wilk został pozbawiony wszelkich drastycznych cech tzw. „czarnego charakteru”. I tak na przykład Zając, choć wpada w pułapkę Wilka, to wykorzystując jego niefrasobliwość, gadatliwość i zapominalstwo, zawsze zdoła cało wyjść z opresji. Takie zabiegi czynią tę opowieść lekką, łagodną i niesamowicie zabawną. Dodatkowo akcentują aspekt przyjaźni i ogólnie przyjętych norm etycznych. Zwracają uwagę młodego widza na to, czym może być prawdziwa przyjaźń oraz to, że szlachetne zachowanie spotka się z zasłużoną nagrodą i wdzięcznością od losu. Wydarzenia w opowieści mają oczywiście swój szczęśliwy koniec.

Spektakl wzbogacony jest sugestywnymi kostiumami, nietuzinkowymi rekwizytami, malowniczą scenografią oraz efektami specjalnymi , które przenoszą dzieci w samo centrum przygód sympatycznych bohaterów. Wykreowane role to prawdziwa wirtuozeria aktorska bowiem we wszystkie postacie wcielają się profesjonalni aktorzy- lalkarze, ukazujący pełen wachlarz możliwości grania w masce i pół-masce. Całość oprawiona jest autorską muzyką utalentowanego, młodego kompozytora, który oprócz wspaniałych piosenek, popisuje się również doskonałą muzyką ilustracyjną.